Piccadilly Street

Piccadilly Street tvoří spolu s Mayfair a St. James’s střed aristokratického Londýna. Právě na vytváření těchto míst se totiž podíleli sami aristokraté. Pojďme si tedy představit nejdříve Piccadilly Street.

 Piccadilly není jen Piccadilly Cirkus!

Piccadilly Street se táhne od náměstí Piccadilly Cirkus až k Hyde Park Corner. Tato známá ulička odděluje od sebe čtvrti Mayfair a St. James’s. Uprostřed ulice Piccadilly si můžete užít opravdu kvalitní zábavu. Na jedné její straně můžete najít luxusní a známý hotel Ritz a knihkupectví Hatchard’s, na druhé straně pak najdete královskou akademii Royal Academy of Arts a nákupní pasáž Burlington Arcade.

Akademie je známá po celém světě. Byla založena v roce 1768. Pokud se alespoň maličko vyznáte ve světě umění, pak vám určitě něco říká jméno “Jonh Constable”. Tento světový malíř studoval malířství právě zde, stejně jako Turner. Krátce po založení této akademie se stalo tradicí, že nově zvolený akademik věnoval jedno své dílo právě akademii. Z takto získaných děl vznikala každý rok výstava Summer Exhibition. Pokud si nějaký obraz vybrala královská rodina, zajistila tak malíři velice dobré renomé. Summer Exhibition je jednou z nejvýznamnějších akcí Londýna. Sjíždějí se zde obdivovatelé umění z celého světa.

Podél této akademie vede Burlington Arcade. Zastřešenou nákupní pasáž ocení každý Angličan i turista, který je v okolí a potřebuje se schovat před nečekaným deštěm. Burlington Arcade však není jediné místo, kde se dá uspokojit vaše nákupní potřeba. V její blízkosti se nachází také butiky v Royal Opera, Prince’s a Royal Arcades. A informace pro dámy, které rády nakupují – v září se vám, milé dámy, otevírá nákupní svět! Začínají totiž výprodeje plné slev!

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist