Museum of London

Museum of London je další příjemné místo, kde můžete trávit příjemné chvíle. Je to další způsob, jak se dozvědět o tomto úžasném městě nové informace a nakouknout do anglické historie.

Londýnské muzeum nabízí skutečně úžasné sbírky, které mají za úkol seznámit širokou veřejnost s historií Británie od samotných počátků až po současnost. Můžete tam spatřit římské mozaikové podlahy, šaty panovníků, dozvíte se o důležitých zvratech v historii Anglie.

Muzeum bylo poprvé otevřeno v roce 1976. Tehdy bylo zaměřeno především na exponáty ze City a na dobové oděvy. Další část sbírky můžete najít v muzeu v Docklands. Exponáty jsou seřazeny chronologicky a také jsou doplněny o dobové mapy, modely a dobovou hudbu.

Římská místnost, která se nachází v horním patře muzea, vás překvapí kultivovaností. Spatříte tam nejen mozaikové podlahy a nástěnné malby, ale také mnoho dalších exponátů. Nebudeme vám teď říkat, co tam uvidíte, abychom vás tak neošidili o překvapení, která tam na vás čekají.

V Anglosaských galeriích pak můžete najít staré mince, keramiku apod. Středověká expozice vám přiblíží starý Londýn. Můžete tam spatřit například staré kříže, které připomínají Černou smrt apod.

Každé období, kterým si Anglie prošla, tam je krásně zdokumentováno a vy se tak můžete připravit na krásný přehled různých exponátů. Od sošek, dobových šatů, dobových šperků, až po různé plastické modely budov apod. Každá doba je něčím specifická a zajímáte-li se o Londýn, návštěva muzea by měla být samozřejmá.

Příjemnou zprávou je, že muzeum můžete navštívit zdarma. Platí se pouze za časově omezené speciální výstavy, ale i ty stojí za zaplacení. Pokud však nechcete utrácet a přesto chcete vidět řadu zajímavých exponátů, pak s návštěvou Museum of London neváhejte. Budete mile překvapeni.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist