Londýnské akvárium

Londýnské akvárium (Sea Life London Aquarium) je jedním z největších evropských akvárií. Naleznete ho v County Hall vedle Londýnského oka a na proti parlamentu. Hlavní vchod se nachází směrem od řeky Temže. V monumentální budově na vás ve 3 patrech čeká na 500 druhů vodních živočichů včetně žraloků, rejnoků, murén, krabů a  tak dále. Dohromady zde chovají na 1.000 zvířat z toho je právě 40 žraloků z 12 různých druhů.

Akvárium má asi 50 nádrží, které dohromady obsahují úctyhodné 2 milióny litrů vody . Ve třech patrech budovy je hned 14 různých tematických zón jako například: sladkovodní, potoční, Atlantický oceán – povrchová a hlubinná část, řeka a rybník, Tichý oceán– povrchová a hlubinná část, Indický oceán, vodní nádrž, teplovodní, korálový útes, bezobratlí, tropické vody, pobřežní vody a tropický deštný prales.


Vstupné do akvária není nikterak levné, pro dospělého vyjde na cca 20 liber, dítě cca 12 liber. Nabízeny jsou ale různé slevy, například pro rodiny, za objednávku přes internet nebo za vstup po třetí hodině odpoledne. Každopádně návštěva akvária za to rozhodně stojí!

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách akvária www.visitsealife.com.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist