Baker street domov Sherlocka Holmese

Baker Street je světoznámá ulice ve čtvrti Marylebone v londýnském obvodu Westminster (nedaleko Westendu). Tuto ulici proslavil spisovatel sir Arthur Conan Doyle, když sem umístil dům geniálního detektiva Sherlocka Holmese a jeho  kolegy dr. Watsona. Konkrétně se jednalo o dům s číslem 221B. Což byla se fiktivní adresa, nicméně po té co se Sherlock proslavil, tak tuto adresu jednomu domu skutečně přidělili a udělali mu zde vlastní muzeum. Byl to určitě dobrý krok, protože i dnes má tento brilantní detektiv spoustu fanoušků a stále se o něm točí nové filmy. Viz. třeba poslední verze z roku 2009 od režiséra Guye Ritchie a Robertem Downeym Jr. v hlavní roli.

Co se týká charakteru Baker Street, tak se jedná o poměrně novou čtvrť, která vznikla až někdy  v 18. století. Jsou tady tak poměrně velké bloky domů, které původně obývali především příslušníci vyšší společenské vrstvy. Ti se ale postupně vystěhovali, jak se Baker Street měnila na rušnou dopravní tepnu vedoucí od Regent’s Parku, protínající Marylebone Road a ústící na Portman Square.

Další zajímavostí je, že právě v Baker Street začínalo roku 1835 Muzea voskových figurín Madame Tussaud, než se roku 1884 bylo přestěhováno do nedaleké na Marylebone Road. Jinak popravdě tato ulice ničím zajímavá už není. Ale kdybyste se chtěli vydat delší procházkou mezi Hyde Parkema a Regents Park, tak určitě jděte právě tudy.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist