Po Temži od Westminsteru až do Hampton Court

Ve článku Po Temži od Westminsteru až do Greenwiche jsme vám řekli, že Londýn můžete také poznávat z paluby výletní lodě. Po Temži se však můžete plavit také na opačnou stranu než je Greenwich – do Hampton Court.

Dnešní článek vás seznámí s těmi nejzajímavějšími budovami a místy, které můžete při plavbě do Hampton Court vidět. Pak je již na vás, kterou plavbu si zvolíte.

Ať si však zvolíte kteroukoliv, vždy vás čeká příjemný a uvolňující způsob poznávání Londýna s možností pořízení úžasných fotografií, které mohou být v případě uložení do rámečků na fotky decentním doplnkěm na stěnách vašeho domova.

Od Westminsteru po Hampton Court

Nasednete-li na výletní loď ve Wesminsteru směrem do Hampton Court, nejpve proplujete pod Wesminster Bridge. Po pravé straně uvidíme House of Parliament a Victoria Tower Gardens a na levo uvidíte Lambert Palace a plovoucí požární strážnici.

Za mostem Chalsea Bridge vypadají břehy řeky Temže více venkovštěji. Vlevo můžete vidět Battersea Park a vpravo zase zahrady nemocnice Royal Hospital Chelsea.

Poté budete proplouvat pod dalším mostem – Albert Bridge, který začíná ve středu staré čtvrti Chelsea. Za mostem Battersea Bridge se nachází přístav Cheslea.

Jak tak budete plout dál a dál, určitě si všimnete na pravé straně Hurlingham House, který byl postavený v roce 1760. Dále po směru plavby můžete vidět Bishop’s Park.

Po přístřešcích pro veslařské lodě následuje The Ark a Hammesmith Bridge. Za tímto mostem vás čekají obchodní střediska Chiswick’s Malls, které jsou obklopeny krásnými domy a vlevo pak můžete vidět čtvrť Barnes.

Za mostem v Kew si rozhodně všimněte domků ve Strand-on-the-Green. Vlevo pak na vás čeká Royal Botanic Gardens, krásné místo, které byste měli určitě navšítivit. Protější stranu pak zdobí Syon House.

Za mostem Twickenham a Richmond uvidíte Asgill House, který byl postaven v roce 1758. Poté budete proplouvat kolem Richmond Parku a Ham House a vlevo můžete vidět Marble Hill House.

Za mostem Kingston Bridge se rozkládá Home Park. O chvíli později dorazíte k Hampton Court Palace a tam vaše plavba končí.

Praktické informace

Chcete-li se plout po Temži, bližší informace o výletních lodích najdete na stránkách www.catamarancruisers.co.uk nebo www.crownriver.com.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist