Po Temži od Westminsteru až do Greenwiche

Věřte tomu nebo ne, není nic hezčího, než se za krásného slunného počasí projet lodí po Temži a vidět krásu Londýna právě z její perspektivy. Proč si tedy neužít prozkoumávání Londýna tímto příjemným a uvolňujícím způsobem? Pokud se rozhodnete strávit chvíli na výletních lodích, máte možnost výběru, zda se projedete z Westminsteru do Greenwiche nebo z Westminsteru do Hampton Cour. My se v tomto článku zaměříme na výlet z Westminsteru do Greenwiche.

Z Westminsteru do Greenwiche

Rozhodnete-li se plout po směru řeky, pak se připravte, že spatříte City of Westminster, City of London, Tower of London a cestu zakončíte až za Docklands v Greenwichi. Některé výletní lodě však plují ještě dál k Millenium Dome a protipovodňové bariéře Thames Barrier. Pojďme se na celou plavbu podívat zblízka!

Jak jsme se již zmínili, projížďka začíná ve Westminsteru. Nalodíte se a poté už netrpělivě čekáte, co všechno uvidíte. Některé výletní lodě se ihned po vyplutí otáčí pod Westminster Bridge, abyste měli dokonalý výhled na budovy parlamentu. Po proudu řeky po pravé ruce spatříte County Hall. Vlevo zase můžete vidět Portcullis House a Whitehall Palace.

Vlevo pod mostem Hungerford Railway Bridge se nachází Farrellovy kanceláře a dále pak Charing Cross. Vpravo si pak nezapomeňte povšimnout uměleckého komplexu Art Complex a na opačné stravě pak můžete vidět molo Charing Cross Pier a Embankment Gardens. Právě zde se nasedalo na parníky a jezdívalo se na výlety do přímořských měst, které byly v blízkosti Temže.

O kousek dál pak můžete vidět Shell-Mex House, který byl postaven v roce 1932. Také si jistě všimnete nejstaršího londýnského památníku na Victoria Embankment.

Vpravo, hned za mostem Waterloo Bridge, uvidíte divadlo Royal National Theatre a po levé ruce máte Somerset House, následují pak chrámové zahrady Inner Temple Gardens a poblíž řeky pak lininové sochy, které označují hranici City.

Následuje další most – Blackfriars Bridge. Za ním pak můžete vidět Millennium Bridge a po levé straně katedrálu sv. Pavla. Na pravé straně můžete vidět divadlo Shakespeare’s Globe.

Co dál můžete vidět při plavbě po Temži od Westminsteru do Greenwiche? Dále spatříte Southwark Bridge, vlevo pak sloup Doric a následuje moderní London Bridge, který má připomínat počátky římského Londýna. Vlevo pak můžete vidět Tower of London a hned vedle něj můžete spatřit tolik známý Tower Bridge.

Od Tower Bridge se pomalu přesunete k Docklands. Vpravo budete míjet oblasti Shad Thames, Bermondsey, Rotherhithe a Deptford. Vlevo se pak nachází čtvrti Wapping, Shadwell a Limehouse. Nezapomeňte si povšimnout masivní stavbu Millennium Dome a v dálce můžete vídět lesknoucí se protipovodňové baríéry Thames Flood Barrier.

Pokud budete mít zájem, můžete se však vydat proti proudu řeky od Westminsteru až do Hampton Court. O této plavbě se dozvíte v článku Po Temži od Wesminsteru do Hampton Court.

Praktické informace

Bližší informace o lodní dopravě v Londýně můžete najít na těchto stránkách: http://www.tfl.gov.uk/tickets/14413.aspx#Westminster_Kew

Plout se můžete také se společností, která provozuje výletní plavby po Temži. Stránky společnosti můžete najít zde: www.citycruises.com.

 

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist