Video střídání stráží před Buckinghamským palácem

Buckinghamský palác, má kromě svého oficiálního účelu sídla královny ještě jednu velmi důležitou funkci, jedná se o jednu z největších londýnských turistických atrakcí. Buckinghamský palác se nachází ve čtvrti Westminster a dá se k němu pohodlně dojít z Traffalgar square po asi kilometr dlouhé promenádě The Mall. Nebo hned vedle krásným parkem (začít můžete třeba od jízdárny). Buckinghamský palác už je nyní alespoň z části přístupný v letních měsících, to největší lákadlo pro turisty se však stále odehrává před ním. Je jím legendární střídání stráží, které jsme se rozhodli vám nabídnout i na následujících videích.

Samotné střídání stráží je opravdu moc pěkněnacvičená show trvající skoro celou hodinu. Kromě samotného střídání ho doprovází doslova přehlídka, průvod vojáků (i na koních) a vojenská kapela, která pochoduje po The Mall směrem od Traffalgaru. V neděli, o svátcích a při konání ceremoniálních akcí bývá tato promenádní ulice kompletně uzavřena. Výměna stráží probíhá od podzimu do jara zhruba obden. Je potřeba si dávat pozor na dny, protože je to každý měsíc v jiné dny (sudé, liché). V letních měsících o špičku turistické sezony pak dokonce každý den.

Přehlídka začíná o všední dny většinou kolem 11:00, ale je dobré zde být už o hodinu dříve a najít si dobré místo. Bývá zde skutečně narvána a tak hrozí, že z zadních řad, byste si toho moc neprohlédli.
Tady je ještě jedno návštěvnické video.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist