Tower of London a Tower Bridge

Tower of London – dominanta, kterou v City rozhodně nepřehlédnete. Každý nový návštěvník Londýna si nenechá ujít Tower Bridge. Pokud se k němu chystáte, pak 100% uvidíte také Tower of London. Tower of London je nejzachovalejší středověká pevnost v Británii. Pokud máte chuť vidět pevnost, palác, věznici, popraviště, kapli a muzeum v jednom, pak je Tower of London to správné místo pro vás.

Historie Toweru není nijak zajímavá. Ovšem z pohledu lidí, kteří ji obývali, se již zajímavou stává. Pokud se podíváte na historii Toweru z tohoto hlediska, dozvíte se mnoho cenných informací o anglických králích.

Pevnost Tower je pro turisty velmi oblíbenou atrakcí. Přijdete-li na prohlídku Toweru brzy ráno, naskytne se vám klidný pohled na korunovační klenoty. Do Tower of London vejdete přes věž Byward Tower.

Nejdříve jsi běžte prohlédnout právě korunovační klenoty. Neopomeňte se podívat na sérii obrazových koláží. Tower of London v sobě ukrývá mnoho vzácných diamantů.

 

Nezapomeňte nakouknout do kostela St. Peter ad Vincula Church a podívejte se také na popraviště.  Velice kouzelným místem je kaple St. John’s  Chapel ve druhém podlaží ve White Tower. Vedle ni můžete spatřit zbytky starých římských hradeb, kde můžete vidět 8 krkavců.

Tower Bridge je krásný most, který zná snad každý. A taky ho chce vidět každý turista, který zavítá do Londýna. Tower Bridge je jedním z nejnovějších mostů, které byly na Temži postaveny. Výstavba započala v roce 1886. Most byl slavnostně otevřen v r. 1894 princem z Walesu. Cena stavby tohoto mostu se vyšplhala až k 800 tisícům liber. Zaujatí návštěvníci se mohou nechat vyvézt výtahem do Tower Bridge Experience, kde si můžou prohlédnout výstavu týkající se samotného mostu. Podívat se můžete také do strojovny.

Obě stavby jsou impozantní. Pokud se rozhodnete jet do Londýna, určitě si tyto stavby  prohlédněte. Projděte se alespoň kolem nich a pokochejte se jejich silou, kterou v sobě ukrývají. Tower Bridge se stal symbolem Londýna stejně jako červené dvoupatrové autobusy a nevidět ho na vlastní oči – to by byla škoda, nemyslíte?

 

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist