Muzeum Madame Tussaud’s

Muzeum voskových figurín nemůžete přehlédnout. Charakteristická zelená kupole bývalého planetária, které sousedí s muzeem Madam Tussaud’s vám padne do oka ať chcete nebo ne.

Tuhle atrakci navštíví téměř každý turista, který do Londýna zavítá. Madame Tussaud’s bylo otevřeno již v roce 1835. Od té doby v sobě ukrývá řadu napodobenin slavných, méně slavných i nijak zvláště zajímavých osob. Dnes se do muzea těší především děti, protože tam mohou spatřit své sportovní vzory, známé herečky a zpěváky. Londýn má řadu muzeí, které mají mnohem větší význam, ale Madam Tussaud’s je z pohledu zábavy velmi oblíbené muzeum.

Madame Tussaud’s, pravé jméno Marie Grosholtz, uprchla v roce 1802 z revoluční Paříže. Po Anglii se pohybovala s voskovými figurínami svého strýce a usadila se nedaleko místa, kde se nyní nachází voskové muzeum. Její strýc doplňoval svou sbírku o stále nové a nové figuríny, a tak si tohle muzeum velmi rychle našlo své fanoušky a obdivovatele.

Přestože jsou některé figuríny skutečně velmi staré, najdete mezi nimi i současné hvězdy filmového plátna či sportu. Současní majitelé sbírku voskových figurín stále rozšiřují.

Hned při vstupu můžete spatřit ty nejlepší a nejznámější figuríny, dále pak se můžete vyfotografovat například se soudruhem Leninem, s Joan Collins, s americkými prezidenty, Albertem Einsteinem, Charlesem Disckensem nebo s Picassem. Z oblasti moderního filmu můžete v tváří v tvář stát Colinu Firthovi, Kate Winslet, Nicole Kidman a řadě dalších zajímavých a krásných osobností.

Madame Tussaud’s je opravdu nádherné muzeum, které vás pobaví a nadchne. Voskové figuríny jsou natolik precizně provedené, že rozhodně stojí za shlédnutí. Pokud chcete tohle muzeum navštívit, počítejte s poměrně drahým vstupným, budete-li chtít vstupenku zakoupit přímo na místě. Dospělá osoba za vstup zaplatí téměř £29, dětské vstupné pak stojí téměř £25 a rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti) vás vyjde na £99. Při zakoupení vstupenek online jsou ceny již přijatelnější.

Jedna odpověď

  1. Michal 29. srpna, 2014 v 18:16 #

    V muzeu se mi hrozně líbilo. Myslím, že by ho při návštěvě Londýna neměl nikdo vynechat. Když jsem si hledal nejlepší místa ve městě, tak jsem ho našel zařazené v desítce nejlepších (tady http://jentop10.cz/londyn-desitka-nejatraktivnejsich-turistickych-mist/2/) a určitě s tím souhlasím. Ale těch zajímavých míst je tam určitě násobně více než jenom deset

Okomentovat článek

TOPlist