Kensington Palace

Krásná a do detailu propracovaná kovová branka a za nim velmi pěkné venkovské sídlo z červených cihel a s bílými okny, příjezdová cesta vysypaná drobnými kamínky, precizně zastřižený trávník a pár listnatých stromů – takhle vypadá pohled z jižní strany na Kensington Palace. Místo, kde sídlí příslušníci královského rodu a které můžete navštívit a prohlédnout si jej i vy. A třeba si jen na okamžik vytvořit představu, že i vy jste vévoda a že tenhle palác je váš.

Oproti jiným palácům, Kensington Palace působí velmi domácky a přítulně. Okázalosti, které můžete najít v jiných palácích, zde příliš nenajdete. Byl to právě Vilém a Marie, kteří si přáli, aby sídlo působilo venkovským dojmem. Kensingtonský palác prošel v roce 1689 rozsáhlou rekonstrukcí, které se neujal nikdo jiný, než sám Christopher Wren a jeho spolupracovník Nicholas Hawksmoor.

Budete-li chtít palác vidět, najděte si k němu cestičku z jižní strany. Když budete procházet okolo paláce, jistě si všimnete sochy královny Viktorie, kterou vytvořila její dcera Louise.  Okolo zahrady můžete vidět lípy, které jsou do sebe dokonale zapletené. Napravo od vchodu do paláce můžete vidět skleník, který byl postaven v letech 1704 – 1705. V dnešní době však uvnitř kytičky nenajdete. Je tam totiž kavárna, kde si můžete dopřát sendvič a lahodnou kávu.

V Kensington Palace žila princezna Diana poté, co opustila prince Charlese. Nyní v sídle bydlí jejich syn William a jeho žena Kate, když zamíří do Londýna.

V Kensington Palace se nachází řada původních věcí. Například v jídelně se dochovalo původní obložení. V přijímacím salonu můžete vidět původní barometr, který byl vyroben cca v roce 1695. Původně dochovaných věcí je zde opravdu dost a jestliže navštívíte tento palác, budete mít možnost některé z nich obdivovat.

Jedním z největších skvostů paláce je dochovaná dětská postýlka a původní postel královny Marie, která prošla sedmiletým restaurováním. Dále si povšimněte sbírky královské módy. Ve sbírce se nachází svatební šaty královny Marie, modely současné královny a také modely, který byly navrženy pro Dianu.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist