Mapy Londýna ke stažení

Návštěva cizího města je nejenom příjemným, ale občas také velmi stresujícím zážitkem. Hlavní problém bývá vůbec se zorientovat. Často nevíte kde co je, nedokážete odhadnout vzdálenosti a problém bývá i jaký zvolit dopravní prostředek. Tyto problémy rostou s velikostí města. V Londýně jsou tak jedním slovem doslova „obrovské“. Například světoznámý Hydepark je od Millenium domu (O2 aréna) vzdálen 14 kilometrů vzdušnou čarou. Tato pomyslná linii navíc protíná Temži hned 5x. Přidejte k tomu přecházení desítek hlavních silnic a obcházení rozsáhlých bloků ulic a pokud byste tuto trasu chtěli pěšky absolvovat tak máte výlet na celý den!

Čím méně máte času a naopak více chuti něco vidět, tím víc budete muset plánovat a dobře rozmýšlet trasy. K tomu vám samozřejmě dobře poslouží mapy, které se dnes nabízí v různých formách. Hezkou interaktivní mapu naleznete také přímo na této stránce.

První co vám jen můžeme doporučit je GPS, kterou má dnes každý lepší telefon. Další skvělou možností jsou online mapy například maps.google.com, maps.bing.com nebo české mapy.cz. Ty mají spoustu výhod, obvykle nabízí super-detailní snímky, plánovače tras nebo měření vzdálenosti. Funkce jako Google street view, kde si přímo na fotce můžete prohlédnout podobu dané ulice, jsou pak opravdovou třešničkou na dortu. Další luxusní nadstavbou těchto map jsou přímo počítačové programy jako Google Earth, který má také verzi pro mobilní telefony. Problémem těchto map je ale nutnost připojení k internetu. Takže doporučujeme buď si zařídit výhodný datový roaming pro mobilní telefon nebo hotel s kvalitním připojením.

Poslední krajní možností je papírová mapa :-). Průvodce s mapou si můžete koupit ještě před cestou, pokud chcete jenom mapu, tak na tu můžete počkat s koupí až do samotného Londýna. Dobrou volbou jsou prodejny suvenýrů. Já jsem si například koupil luxusní velkou rozkládací papírovou mapu v Lambert Souvenirs nedaleko Trafalgar square za pouhé 2.25 libry.

 

Základní mapa (rozlišení 1600 x 1095 px, velikost 478 KB) – Pěkná základní schématická mapa. Najdete na ní nejdůležitější ulice, památky, parky, ale třeba i zastávky metra. Tato základní mapa ale zachycuje ale jen dnešní centrální část Londýna.

 

Mapa památek (rozlišeni 1200 x 845 px, velikost 276 KB) –  Druhá mapka je také hodně schématická. Je ale úzce zaměřená na památky středu Londýna. Každá zajímavost je reprezentovaná i malým obrázkem, takže hned poznáte kam jdete.

 

Mapy Londýna

Více map? Další mapy Londýna ke stažení najdete na partnerském webu Hotelove.cz.

 

Mapa Londýnského metra (rozlišení 1200 x 100 px, velikost 263 KB) – Londýnské metro patří mezi jedno z nejrozsáhlejších a nejsložitějších na světě. Aby také ne, když ho začali stavět jako první! Proto vám snad přijde vhod následující celkem podrobná mapa metra se všemi zastávkami i linkami.

 

Další velmi pěkné mapy naleznete na webové stránce mapsof.net. V dolní části těchto stránek naleznete opravdu rozsáhlou kolekci různých tematických map Londýna. Ty jsou navíc velmi hezky zpracované, takže se v nich můžete pohybovat naprosto jednoduše.

 

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist