Zajímavá místa v Hyda Parku

O jenom z nejznámějších londýnských parků – Hyde Parků už jsme psali. Tento článek na něj má navazovat v tom, že vám představí některá zajímavá místa v Hyde Parku, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, a že jich je tady opravdu hodně. Tady naleznete alespoň některé z nich. Dokonce jsme pro vás připravili i mapu, kde jsou zakresleny pro lepší orientaci. Takže pojďme k jednotlivým památkám:

Hyde Park Corner – Je hlavní křižovatkou parku, přímo v jihovýchodním rohu. Nachází se zde oficiální brána do Hyde Parku a také několik zajímavých staveb. Ono by se dokonce dalo říci, že Hyde Park Corner je takové malé parkové náměstíčko. Stojí zde například Apsley House, Australian War Memorial, Royal Artillery Memorial nebo Welingtonský oblouk. Na vše navazuje ulice Constitution Hill, která vede k Buckinghamskému paláci.

 

Rotten Row – Je široká škvárová cesta tvořící téměř celý jižní okraj parku. Dříve byla hojně využívána vyšší společností k projížďkách na koni. Dnes po ní běhají lidé spíš po svých. V bezprostředním okolí se nachází také několik sportovních hřišť a šest tenisových kurtů.

 

Památník Diany, princezny z Walesu – Je oválná kruhová fontána postavená jen malý kousek na jih od Serpentinového jezera. Zpřístupněna byla 6. července 2004 samotnou královnou Alžbětou. Stavbu navrhla americká krajinná architektka Kathryn Gustafsonová a  je oblíbená především dětmi, protože se v podstatě jedná o takovou divokou řeku, ve které se mohou cachtat.

 

Speakers‘ Corner – Světoznámé veřejné prostranství, kde je povoleno vyjadřovat se na jakékoli téma. Je ale potřeba být opatrní, aby vaši posluchači nebyly aktivnější, než vy a od vašeho pultíku pokud si nějaký přinesete vás nevyhnali. Řečnický koutek se nachází se v severovýchodní části poblíž vstupu u takzvaného Mramorového oblouku.

 

Mramorový oblouk –  Je jedním ze vstupů do Hyde Parku. Nachází se na samém severovýchodním cípu parku u konce Oxford street. Je to nádherný oblouk z kararskéko mramoru. Stavbu navrhl v roce 1828 John Nash, kterého inspiroval triumfální Konstantinův oblouk v Římě. Zajímavostí je, že i když je oblouk o dost menší, než jeho vzor, a uvnitř se nachází jen tři malé místnosti, tak až do roku 1950 sloužil jako policejní stanice.

 

Italské zahrady a fontány – Jedná se o opravdu krásnou část parku se čtyřmi velikými fontánami. Nachází se v samotném severozápadním cípu parku na konci jezera Serpentine (za částí pojmenovanou Long Water). Fontány jsou doplněny také velkým množstvím menších architektonických objektů a soch.

 

Podrobná oficiální mapa Hyde Parku ke stažení v souboru .pdf.

Menší mapka se zakreslenými místy z toho článku je pak přímo zde. Kliknutím si jí zvětšíte do plné velikosti. Samozřejmě si jí můžete i zdarma stáhnout do svého počítače nebo telefonu.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist