Londýnské parky – zelený ráj!

Mnoho lidí jezdí do Londýna za památkami nebo za nákupy. Budete-li si chtít na chvíli od těchto příjemných aktivit ulevit a oddechnout, můžete využít některý z parků, které Londýn v sobě ukrývá.

V Londýně se nachází přibližně 1700 parků. Některé jsou menší, jiné větší. Najdete tam mnoho známých parků, ale také těch, o kterých se v průvodcích sotva dočtete. Věřte tomu nebo ne, parky zabírají 11% plochy celého Londýna!

Parky byly pro Angličany odjakživa velice důležité, především pro monarchy, kteří se tak mohli i nadále věnovat svému koníčku – lovu. Nejznámější anglický park je jednoznačně Hyde Park. V tomto parku si zaručeně odpočinete, ať už vyhledáváte aktivní, nebo naopak pasivní odpočinek.

Za nejkrásnější je však považován St. Jame’s Park, který leží poblíž Buckinghamského paláce. Chcete-li se však schovat do stínů stromů, pak zamiřte do vedlejšího Green Park.

Bavíme-li se o “nej” parcích Londýna, určitě nesmíme opomenout také park Richmond. Z jeho kopců si můžete užít krásný výhled do okolí. Další parky pak vznikly čistě účelově, aby zkrášlily stále se rozrůstající londýnské prostředí.

Toužíte-li po neobyčejném a kouzelném místě, navštivte zahradu, která se ukrývá uvnitř rozpadlého kostela St. Dunstan-in-the-East.

Ano, budete-li chtít navštívit Londýn, rozhodně si udělejte také čas na návštěvu alespoň některých parků, které působí v tomto rušném velkoměstě jako oáza klidu a míru. V parcích se často konají různé akce a především v zimních měsících, před Vánocemi, jsou některé parky doslova skvostně vyzdobeny. Věřte, že vánoční Hyde Park vám skutečně sebere dech!

Jak jsme již uvedli výše, parků je v Londýně přes 1700! Všechny Vám je zde vyjmenovat nemůžeme, ale určitě se o těch nejkrásnějších, největších a nejzajímavějších parcích dozvíte více.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist