St. James’s a Mayfair

Tyto dvě oblasti jsou obyvateli Londýna velice oblíbené. Rozděluje je ulice Piccadilly. Tyto londýnské části se řadí k aristokratickým částem Londýna, neboť vznikly v době, kdy se aristokraté stěhovali směrem na západ od City a půdu pronajali stavitelským spekulantům.

Náměstí St. James’s Square bylo  navrženo v 60. letech 17. století. Tohoto projektu se ujal Henry Jermyn. V dnešní době na tomto náměstí sídlí London Library. Na ulici King Street, která je vedle London Library, můžete najít  mezinárodní aukční síň Christie’s. Právě tam se zdržují světoví obchodníci s uměním.

St. James’s je poseto kluby, které smí navštěvovat jen vybraná společnost. Zatímco dříve byly tyto kluby spíše kavárny a hráčské místnosti, dnes to jsou skutečné kluby gentlemanů. Schází se v nich pánové, kteří sdílí stejné zájmy a názory. Mezi nejznámější kluby patří klub Athenaeum, kam chodí pouze akademici a biskupové a klub White’s, který je určen pouze lidem s tím nejvyšším postavením.

Ve čtvrti Mayfair se nachází řada luxusních hotelů. Budete-li tedy hledat v Londýně skutečně luxusní hotel, pak zaměřte svou pozornost na Mayfair. Najdete tam například hotel The Connaught. Ten je opravdu vyhlášený!

V domě Mayfair bydlel dříve skladatel George Friedrich Händel. Dnes je z tohoto domu muzeum Handel House Museum.

Luxusní a elegantní zboží můžete najít na ulicích New Bond Street a Old Bond Street. Zde se nachází obchody světových značek, jako např. Versace apod.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist