Buckinghamský Palác

Když někdo vysloví “Londýn”, co vám proběhne hlavou jako první? S velkou pravděpodobností vám v jedné vteřině probleskne hlavou Tower Bridge, červené autobusy, černé taxíky a Buckinghamský palác. Buckinghamský palác patří k místům, které si turisté nenechávají ujít. Některým stačí vidět exteriér paláce, jiní ho chtějí prozkoumat více. A věřte, že ti, co se podívají dovnitř, nedělají v žádném případě chybu. Tolik krásy a přepychu uvidí mnoho z nás pouze jednou za život!

Neexistuje turista, který by nechtěl vidět Buckingham Palace. Sídlo je centrem pozornosti většiny turistů, kteří přijíždí do Londýna za poznáním, již několik desítek let. Všichni víme, že Buckingham Palace je královské sídlo, ale málo z nás ví, že původně byl Buckingham Palace maličkým sídlem. Vznikl v roce 1705 a jeho současná podoba vznikala velice pozvolna.

Nejkrásnější pohled na Buckingham Palace můžete zažít od památníku Queen Victoria Memorial, který byl postaven v letech 1901 – 1913 Astonem Webbem.

Rozšiřování sídla započalo v roce 1826. Jiří IV. se rozhodl, že sídlo si zaslouží více pozornosti a více prostoru pro svůj dvůr. Další přístavba probíhala v roce 1847 – 1850. Účelem této přístavby bylo vytvoření více prostoru pro královnu Viktorii.

V současnosti je možné navštívit pouze některé státní místnosti. Můžete se tak projít po dvojitém schodišti z carrarského mramoru, vidět zelený přijímací salón a trůnní sál. Poté budete procházet kolem obrazové galerie. Celou místnost zdobí obrazy nejznámějších malířů – např. Karel I. na koni od Anthona van Dycka z roku 1633. Na konci prohlídky se můžete pokochat pohledem na překrásné zahrady. State Dining Room, salon Blue Drawing Room a Music Room vám seberou dech. Nejúchvatnější však je bílý přijímací salon White Drawing Room. Prohlídku Buckinghamského paláce si skutečně nenechte ujít.

Jestliže chcete jít po stopách královských sídel, určitě nenavštívíte pouze Buckingham Palace. Londýn je posetý královskými sídly. Buckinghamským palácem to pouze začíná!

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist